Fr

INTELLIGENCE

VIA presenteert Reports voor 2024

Dinsdag 18 Maart 2025

VIA presenteert Reports voor 2024

Naar jaarlijkse gewoonte presenteerde VIA de belangrijkste cijfers betreffende het afgelopen jaar voor de audiovisuele media die de vereniging vertegenwoordigt. Dat deed ze tijdens een webinar van een uur ingeleid door voorzitter Bart Demeulenaere (Ads & Data) en zijn toekomstige nieuwe secretaris-generaal Ludovic de Barrau die op 1 mei de fakkel overneemt van Wout Dockx.
 
Op het menu een overzicht per medium van de evoluties in zowel de mediaconsumptie als de reclamebestedingen voor tv, cinema en radio.
 
Voor televisie televisie wees VIA erop dat de consumptie via het grote scherm weliswaar daalt (van 85% in 2018 tot 73% in 2024), maar de mediabestedingen in televisie stegen dan weer met bijna 10% tot 1.916 miljoen. Het belang van BVOD in de consumptie neemt toe en dat is goed nieuws, want het creëert extra bereik voor tv-reclame (8,8% in het noorden en 7,2% in het zuiden). In de categorie SVOD regeert Netflix nog steeds, maar lijkt diens groei toch te stagneren.
 
Wat cinema betreft, blijft de markt ongeveer stabiel, ondanks de op het eerste gezicht lage reclamebestedingen: die cijfers hebben alles te maken met ontbrekende info die zal worden toegevoegd en die zou wijzen op een zeer lichte daling. Het goede nieuws is dat de bioscoop 34 nieuwe adverteerders verwelkomde en zowel kapitaalkrachtige gezinnen met kinderen als jongeren bereikt. 2025 belooft een goed jaar te worden door de belangrijke blockbusters die zijn aangekondigd.
 
Radio dan. Audio ziet de streamingconsumptie weliswaar toenemen, maar radio is en blijft een populair medium, ook bij de jongeren. De reclamebestedingen namen met 9% toe en 83% van de audioreclame wordt uitgezonden via lokale broadcasters.
 
Herbekijk het volledige webinar hier.

Archief / INTELLIGENCE