Fr

INTELLIGENCE

YouTube en audio: realiteit wordt onderschat, door Fabien Bourgies (Channel Factory)

Zondag 16 Februari 2025

YouTube en audio: realiteit wordt onderschat, door Fabien Bourgies (Channel Factory)

Uit de analyse van de laatste CIM Audio Time leren we dat de gemiddelde maandelijkse reach (total 12-74 jaar) van audio en video streamingplatformen gemiddeld 40% bedraagt. Slechts 30% van de audiostreaming kan gecommercialiseerd worden op Spotify.

Eigenaardig genoeg wordt het bereik van YouTube niet weerspiegeld in de daily reach metingen, zoals blijkt uit onderstaand voorbeeld, in het zuiden van het land.
Hoe komt dat?

De verklaring zit in de methodologie van de meting. Vandaag wordt het bereik van YouTube berekend via YouTube Music, de muziekapp van het platform die duidelijk wil concurreren met Spotify. Maar YouTube is veel meer dan YouTube Music!
In werkelijkheid beluisteren de meeste gebruikers hun muziek rechtstreeks via YouTube Video, waarbij ze automatisch afwisselen tussen hun favoriete video’s en hun muzikale playlists. Een andere vraag uit de CIM Audio Time-studie bevestigt dat: als je consumenten vraagt welk videoplatform ze gebruiken om muziek te beluisteren, staat YouTube met ruime voorsprong op kop, voor Dailymotion en Vimeo.

Als we daar rekening mee houden, ligt de reële impact van YouTube in daily reach veel hoger en loopt het met grote voorsprong vooruit op de traditionele audioplatformen, waarvan het meest beluisterde zoals gezegd maar 30% van zijn bereik kan commercialiseren.
YouTube niet meerekenen in de audiometing is een beetje zoals de impact van OOH analyseren maar het autoverkeer negeren.

Nvdr: De standpunten in dit artikel zijn die van de auteur en weerspiegelen niet noodzakelijkerwijs het standpunt van de redactie. Ze zijn bedoeld om het debat te verrijken.

Archief / INTELLIGENCE