Fr

TECH

OpenAI domineert

Donderdag 17 April 2025

OpenAI domineert

In maart was ChatGPT de meest gedownloade app ter wereld in de Apple App Store. Aldus liet het voor het eerst TikTok en Instagram achter zich. Op Google Play blijven TikTok en Instagram echter nog steeds de lijst aanvoeren.

In totaal, meer bepaald in de twee app stores, werd de app ruim 46 miljoen keer gedownload. Hoge cijfers die wellicht aangewakkerd zijn door de nieuwste versie van de beeldgenerator van OpenAI, die zo populair was dat de servers van het bedrijf erdoor “oververhit” raakten.
De aantrekkingskracht van ChatGPT zal waarschijnlijk niet afnemen met de lancering van GPT-4.1, een nieuwe reeks modellen die zowel een mini- als een nanoversie omvat. OpenAI preciseert dat deze nieuwe familie krachtiger is dan het huidige GPT-4o-model en minder veeleisend qua computerkracht. De modellen zijn nog niet beschikbaar in ChatGPT zelf, maar wel via een API.

Deze nieuwe versie, die nog maar net op de markt is, zal naar verwachting binnenkort alweer plaatsmaken voor GPT-5, waarvan de lancering later dit jaar wordt verwacht.

De wedloop is in real time te volgen op Chatbot Arena, waar de prestaties van verschillende AI-modellen worden gerangschikt. Met Seed-Thinking-v1.5, een geavanceerd en veelbelovend model dat momenteel in ontwikkeling is, wil ByteDance overigens een actieve rol spelen in deze concurrentiestrijd. 

Archief / TECH