Fr

CAMPAIGN OF THE WEEK

AKQA ook na het werk op stap in Brussel met MIVB

Zondag 30 Augustus 2026

AKQA ook na het werk op stap in Brussel met MIVB

Voor veel Brusselaars is een MIVB-abonnement vooral nuttig om te gaan werken. De nieuwste campagne van AKQA Brussels wil daar verandering in brengen en tonen dat een abonnement voor zoveel meer kan dienen.

“De briefing was tegelijk eenvoudig en complex”, aldus Frans Hulet, creatief bij AKQA Brussels. “De MIVB wil de perceptie van haar abonnement veranderen, zodat mensen het niet langer uitsluitend zien als een middel om van thuis naar het werk en terug te reizen, maar als een dagelijkse reflex voor alle verplaatsingen in Brussel, ook in hun vrije tijd en na het werk.”
 
Want natuurlijk is er ook een leven buiten de kantooruren en ook dan biedt de MIVB het perfecte vervoermiddel. “Zodra de werkdag erop zit, blijft je abonnement je overal naartoe brengen”, vervolgt Simon Pyson, de creatieve partner van Frans Hulet. “Of je nu iets gaat drinken op een rooftop, gaat zwemmen, padellen of vrienden ontmoet voor een spontaan avondje uit: mogelijkheden zijn er genoeg.”
 
De campagne steunt op het directe contrast tussen een professionele activiteit en een ontspanningsmoment na het werk: een eenvoudige en krachtige aanpak die zich moeiteloos vertaalt naar alle touchpoints en zo de bewegingsvrijheid illustreert die het MIVB-abonnement biedt.
 
“In (D)OOH, OLV en print wordt de overgang belichaamd door ritmische copy en illustraties die stevig verankerd zijn in het dagelijkse leven van de Brusselaar”, aldus de creatieven. “Op de radio en sociale media wordt de iconische jingle van de MIVB gebruikt als auditieve trigger, waardoor de luisteraar meteen van de werkomgeving naar zijn of haar vrijetijdsbesteding wordt gebracht: terras, tennis, zwembad...”
 
Een bijzonder eenvoudig mechanisme dus dat wel bijzonder doeltreffend is. Een speciale vermelding verdient de art direction van de (audio)visuele luiken, met de lijnen van het MIVB-netwerk die subtiel de uiteindelijke bestemming aangeven.
 
Hetzelfde geldt voor de MIVB-jingle, die je al even moeiteloos en in geen tijd naar een totaal andere plek transporteert.
 
“Dankzij de campagne wordt het abonnement niet langer gezien als een verplicht middel om van thuis naar het werk te reizen, maar als een facilitator die je in beweging brengt”, besluit Barbara Foucart, Brand Marketing Manager bij de MIVB. “Eén rit, of één halte, volstaat om de routine te doorbreken, je activiteiten na het werk mogelijk te maken en ten volle van Brussel te genieten. 
Assets :
Credits :
Client: STIB/MIVB
​Contacts: Barbara Foucart (Campaign, Digital & Media Manager), Anne Vanmechelen (Campaign Manager), Filip Brutsaert (Director Network & Marketing Strategy), Bruno Dierickx (Vice President Customer Propositions)

Agency: AKQA Brussels
​ECD: Peter Ampe
​Creative team: Frans Hulet, Simon Pyson
​Copywriter FR: Antoine Wellens
​Chief Commercial Officer: Catherine De Block
​Account team: Lies Bernaer, Eléonore Calicis, Julie Bongaerts
​Strategy Director: Dominique Poncin
​Strategic Planner: Britt Decraen

Head of Craft: Olivia Naudts
​Producer: Marie Libouton ​
​Production Agency: AKQA Productions
​Designer Director: Jan Sidgwick
​Designer: Simone Curzi
​Desktop Publisher: Matthias Ysebaert
​Social creative: Charline Laurent, Aloÿse Claeys

Illustration agency: Handsome Frank
​Illustrator: Gustaf Öhrnell Hjalmars
​Illustration agent: Amy Leonard

Sound Production: AKQA Productions
​Producer: Marie Libouton ​
​Sound Engineer: Eli Sundermann

Jingle composer: Poum tchack